Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Imieniny: Tekla, Bogusław Sobota 23 Wrzesień 2023
     
Strona głównaAktualnościGaleriaKontakt
Urząd Gminy
  Dane teleadresowe
  Rada Gminy
  Organizacja Urzędu
  Gminne Jednostki Organizacyjne
Prezentacja Gminy
  Sołectwa w gminie
  Położenie geograficzne
  Miejscowości w Gminie
  Historia i zabytki
  Program Opieki nad Zabytkami
  W krainie jezior i lasów
  Charakterystyka przyrodniczo-krajobrazowa
  Miedzichowo community
Kultura
  Zespół Lans Generation
  Zespół śpiewaczy Bolewiczanie
  Zespół Our Dreams
  Kalendarz imprez 2014
Gospodarka
  Drogi, ulice, chodniki
  Gospodarka Odpadami
  Inwestycje gminne 2010-2014
Dla turysty
  Folder turystyczny
  Szlaki turystyczne w gminie Miedzichowo
  Gospodarstwa agroturystyczne
  Co warto obejrzeć w gminie Miedzichowo?
  Baza noclegowa
Informator
  Informacje praktyczne
  Gmina Miedzichowo w Stowarzyszeniu KOLD
  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra - Warta
Znani mieszkańcy gminy
  Ksiądz Kardynał Zenon Grocholewski
Przedsiębiorcy w naszej gminie
  Prezentacja przedsiębiorców działających na terenie naszej Gminy
  Kreatywny Przedsiębiorca
Miedzichowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
  Gaudeamus Igitur na wsi
  O Uniwersytecie...
  Otrzymane gratulacje i życzenia dla Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  Osoby, które objęły patronatem i opieką Miedzichowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
  Plan zajęć 2014/2015
Przydatne linki
  Przydatne Linki
  Mikroporady.pl
Konkursy
  KONKURS na Facebooku
  Wyróżnione prace konkursowe
Stowarzyszenia
  STOWARZYSZENIE MIEDZICHOWO - BEZPIECZNA GMINA
  KLUB SPORTOWY DĄB BOLEWICE
  STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO-KULTURALNE AKTYWNYCH KOBIET BOLEWIC
  STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO-KULTURALNE PRZYJACIÓŁ ZIEMI MIEDZICHOWSKIEJ
  STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU KULTURY, SPORTU I PROMOCJI SOŁECTWA GRUDNA
Wydarzenia archiwalne
  Wydarzenia z innych lat
 
  
Zespół Lans Generation

Z

espół Lans Generation powstał w lutym 2012 roku w ramach warsztatów wokalno-instrumentalnych dla dzieci i młodzieży z gminy Miedzichowo. Bolewicka młodzież spotyka się raz w tygodniu na dwugodzinnych zajęciach by wspólnie rozwijać swoje pasje i kształtować umiejętności wokalno-instrumentalne.

Zespół Lans Generation wraz z opiekunem Panią Cecylią Ślusarz przygotowuje programy muzyczne, z którymi cykliczne występuje podczas uroczystości o charakterze gminnym oraz reprezentuje naszą gminę podczas imprez artystycznych na szczeblu powiatowym i nie tylko.

Stworzenie takich warsztatów miało przede wszystkim na celu aktywizację dzieci i młodzieży, odkrycie pasji i talentów wśród dzieci i młodzieży oraz stworzenie im okazji do efektywnego spędzania wolnego czasu.

 

 

A jak to się zaczęło?...

Na początku młodzież spotykała się na próbach, których celem było przede wszystkim stworzenie zespołu muzycznego. Pierwszym opiekunem zespołu był Pan Łukasz Augustyniak. W założeniu ich premierowym wystąpieniem i zwieńczeniem warsztatów muzycznych miał być występ podczas Dni Bolewic. Z biegiem czasu okazało się jednak, że to za mało!

 

 

 

 

 

 

Lans Generation się lansuje…

 

Już 3 czerwca w Opalenicy odbył się premierowy występ zespołu i był suportem przed koncertem znanej polskiej gwiazdy – Norbiego. Dla naszych wokalistów było to ogromne przeżycie! Pierwszy raz stanęli razem na scenie przed liczną publicznością, a ich występowi przyglądał się czujnym okiem Norbi.

 

 

 

Długo wyczekiwany, pierwszy w historii zespołu występ przed bolewicką publicznością miał miejsce 1 lipca 2013 r. podczas Dni Bolewic. Tego dnia można było usłyszeć piosenki m.in z repertuaru zespołu IRA czy Starego Dobrego Małżeństwa.

 

 


21 sierpnia przedstawiciele zespołu: Dominik Piosik, Anna Osses , Loretta Kowal oraz Kinga Wyrwał dali koncert w Miłosławiu koło Wrześni podczas Jakubowych Dni Miłosławia. W tym dniu uczestniczyli również w przemarszu z Miłosławskiego Rynku na Stadion Miejski, w którym grali na instrumentach i zachęcali do wspólnej zabawy (Loretta Kowal-flet, Anna Osses- skrzypce, Kinga Wyrwał- gitara, Dominik Piosik- akordeon)

 

 

 

15 września 2012 r. -występ podczas imprezy plenerowej w Bolewicach pn. „Przystanek: Biblioteka!”

 

 

 

Dokładnie 3 miesiące później 15 grudnia 2012 r. na zaproszenie Wójta Gminy Miedzichowo dr Stanisława Piechoty przedstawiciele zespołu w składzie: Loretta Kowal, Magdalena Ludwiczak, Dominik Piosik oraz Paweł Lisek dali piękny świąteczny koncert podczas spotkania opłatkowego, którym przenieśli publiczność w nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

 

 (kilknij zdjęcie powyżej)

 

Pod koniec 2012 roku przyszedł czas, aby nagrać kilka coverów w Opalenickim studiu. Nad wszystkim czuwał Łukasz Augustyniak – opiekun grupy.

Owoc ich wysiłku możecie posłuchać i obejrzeć tutaj:

 

 

(kliknij zdjęcie powyżej)

 

(kliknij zdjęcie powyżej)

 

Początek roku okazał się dla zespołu niezwykle pracowity. 6 stycznia młodzież miała okazję zaprezentować się podczas koncertu świątecznego na Sali wiejskiej w Bolewicach, gdzie zaśpiewali polskie Kolendy i pastorałki.

Kilka dni później uatrakcyjnili swoją obecnością Spotkanie Noworoczne Przedsiębiorców z Gminy Miedzichowo, a 13 stycznia w Zespole Szkół w Bolewicach wystąpili podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 

Po tym intensywnym okresie młodzież z Lans Generation skupiła się na pracy nad kolejnym materiałem. Efektem ich spotkań była nowa piosenka "Cisza" (tekst Alik Dratwa, muzyka Łukasz Augustyniak). Przedpremiera odbyła się 21 marca podczas recitalu Pawła Liska "Życie to muzyka".

 

(kliknij zdjęcie powyżej)

 
1 maja w Miłosławiu (koło Wrześni) można było usłyszeć występ wokalny członków zespołu Lans Generation - Magdaleny Ludwiczak oraz Pawła Liska. Zaśpiewali m.in. Dumkę na Dwa Serca, Z tobą chcę oglądać świat, List czy Małe Szczęścia. Występ naszych wokalistów trwał ponad godzinę, a ich popisy wokalne wzbudzili zachwyt wśród miłosławskiej publiczności. W podziękowaniu za występ artyści otrzymali gromkie brawa.

 

 

Kolejny koncerty odbył się w piątkowy wieczór we Lwówku z okazji obchodów Konstytucji Trzeciego Maja. Tym razem do Magdy i Pawła dołączyła Loretta Kowal, która również miała okazję popisać się swoim talentem muzycznym. Występ rozpoczęli wspólnym wykonaniem piosenki "Ważne są tylko te dni" Marka Grechuty. Tego dnia można było również usłyszeć m.in. piosenki Patrycji Markowskiej oraz hit ostatnich miesięcy zespołu Enej "Skrzydlate Ręce".

 

 

 

 

  

Wszystkie mamy, 26 maja – w dniu swojego święta, mogły uczestniczyć w szczególnym koncercie dedykowanego właśnie dla nich. W niedzielne popołudnie w Sali Wiejskiej w Bolewicach zespół Lans Generation przez ponad godzinę prezentował swoje popisy wokalne.

 

 

Uczestnicy koncertu mogli usłyszeć również takie utwory jak:

„Małe Szczęścia”, „Zaczekam”, „Ludzkie Gadanie” w wykonaniu Pawła Liska,

„Nie żałuję”, „Damą Być” „Świat się pomylił” - Magdalena Ludwiczak,

„Księżycowy”, „Babę Zesłał Bóg” – Loretta Kowal,

„Przyjaciel” – Aleksander Ludwiczak,

„Dumka na dwa serca” i „Z tobą chcę oglądać świat” zaśpiewali w duecie Magdalena Ludwiczak i Paweł Lisek.

„Lili”, „Ona tańczy dla mnie” oraz własną piosenkę „Lans Generation” wykonała młodsza grupa zespołu.

 

Utwór „Remedium” oraz premierowo nową piosenkę „Cisza” wykonał Paweł Lisek wraz z Lorettą Kowal. Piosenka została pozytywnie odebrana przez publiczność, która była zachwycona całym występem.

 

 

  

A co dalej z Lans Generation?...

Kolejne próby i kolejne występy! Mamy nadzieję, że dalsze warsztaty przyczynia się do udoskonalenia się zespołu, a tym samym już niedługo będziemy mogli cieszyć się ich sukcesami!

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
on line: 1 odwiedzin: 437450
Strona główna|Kontakt|
© 2008 - 2023 Miedzichowo. All Rights Reserved.